Gārsenē notiks vasaras saulgriežu ekspedīcija

Gārsenē notiks vasaras saulgriežu ekspedīcija

21. jūnijā, tieši saulgriežu naktī, notiks ekspedīcija no Aknīstes uz Gārseni, izzinot noslēpumainākās apkārtnes vietas 25 km pārgājienā. Tā noslēgumā Sāra kalnos tiks sagaidīts saullēkts, svinot saules atrašanos augstākajā debesu punktā.

Biedrība “Sēlijas laivas” turpina ceļojumus starp Sēlijas mazpilsētām un ciemiem. Šī gada 21. jūnijā biedrība aicina piedzīvot gada īsākās nakts burvību, piedaloties 25 km ekspedīcijā “Jāņtārpiņus meklējot” no Aknīstes uz Gārseni. Pārgājiena laikā tiks izzinātas Gārsenes pagasta kultūrvēsturiski nozīmīgākās vietas.

Saulgriežu svinības sāksies jau pulksten 20.00 Aknīstes estrādē, kur stundas garumā ar jautrām Jāņu dziesmām uzstāsies tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”. Turpat pēc koncerta 21.20 tiks dots starts nakts ekspedīcijai, kuras viens no mērķiem būs noskaidrot, vai Sēlijas dabā vēl ir atrodami spožie jāņtārpiņi. Tieši siltās naktis Jāņu laikā ir aktīvākais periods, kad spīdvaboļu sugu mātītes cenšas pievilināt tēviņus, spoži spīdinot pret debesīm pavērstos vēdergalus.

Ekspedīcijas laikā varēs apmeklēt senlietu privātkolekciju “Solis sendienās”, ielūkoties baronu fon Budbergu dzimtas kapličā, kas īpaši satraucoši būs naktī, izpētīt pa ceļam sastopamos dižkokus un izzināt Vilkupes ciema vēsturi un tā saistību ar Kurzemes–Zemgales hercogu Jēkabu. Pārgājiens vedīs gan pa ceļiem, gan neceļiem, dažviet brienot caur nātrēm un latvāņiem, tāpēc dalībnieki aicināti īpaši piedomāt par savu apģērbu un fizisko sagatavotību.

Saulgriežu nakts kulminācija notiks Gārsenes pagasta Sāra kalnos, kur pulksten 4.29 tiks sagaidīts saullēkts. Pie saulgriežu nakts ugunskura un lielā zupas katla tiek aicināts arī ikviens jāņubērns, kuram nakts ekspedīcija nav bijusi pa spēkam. Piedzīvosim saules rotāšanos Sēlijas dabā!

Ekspedīciju “Jāņtārpiņus meklējot” organizē biedrība “Sēlijas laivas”. Tikšanās vieta 21.20 Aknīstes estrādē. Dalības maksa 5 €. Pēc saulgriežu svinībām Sāra kalnos, dalībnieki kājām atgriezīsies Aknīstē. Līdzi nepieciešamas atstarojošās vestes un savi ēšanas piederumi zupai.

Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli var tikt izmantoti pasākumu publicitātei (sociālajos tīklos, medijos un citviet), kā arī biedrības “Sēlijas laivas” reklāmas materiālos.

Ziņu sagatavoja:

Jānis Dzimtais

biedrības “Sēlijas laivas”

sabiedrisko attiecību speciālists