II Sēlijas novadu Jauniešu dienas „Dzimis Sēlijā”

II Sēlijas novadu Jauniešu dienas „Dzimis Sēlijā”

Fotogalerija

20. un 21. augustā visi Sēlijas novada jaunieši divas dienas atpūtās, sportoja Neretas novada Ērberģē. Pirmajā dienā, bez svētku atklāšanas, iekārtošanās telšu pilsētiņā, jaunieši baudīja grupas „Olas” un „Rock&Beries” koncertus, kā arī Neretas un Ilūkstes jaunās grupas un citu novadu DJ parūpējās, lai jaunieši varētu izdejoties līdz rīta gaismai. Atklāšanas ceremonijā tika noskaidrots, ka nākamās Sēlijas Jauniešu dienas „Dzimis Sēlijā” notiks Jaunjelgavā. Arī nākamgad tas noteikti būs augusta mēnesī, lai īsi pirms došanās uz skolām jaunieši varētu satikties, kopā sportot, iespējams iegūt jaunus draugus vai satikt vecos.

Arī Aknīstes aktīvākie jaunieši startēja otrās dienas sporta sacensībās. Daudzi novadi Aknīsti uzskata par spēcīgu tieši volejbolā un mūsu jaunieši to arī attaisnoja. Sīvā cīņā ar Neretas komandu mūsējie izcīnija 2.vietu. Volejbolu spēlēja Elīna, Jānis, Arvis un Ralfs. Piedzīvojumu spēlē Jaunie Rīgas Sargi – „Cīņa par Sēliju” apbrīnojamu izturību, saliedētību, sportiskumu un zināšanas demonstrēja Alise, Alvis, Gatis, Armands un Kristaps. Šī disciplīna bija arī Latvijas Ģenerāla Kausa izcīņas 6.posms. Spēles misija ir palīdzēt jauniešiem atklāt patriotisma jūtas, veidot un stiprināt valstiskuma apziņu, saliedēt jauniešus, veicināt sadarbību. Pārbaudījumi ir stratēģijā, vēsturē, fiziskajā sagatavotībā, izdzīvošanas skolā utt.. Arī šeit Aknīstes nov. komanda izcīnija 2.vietu, piekāpjoties Salas nov. komandai, lai gan divos grūtākajos posmos mūsējie bija stiprākie, veiklākie, ātrākie. Tikai viņi paši zina, ko šis pārbaudījums no viņem prasīja. Ar smaidu visi sagadīja mūsu futbola komandu, kur liels paldies ir Alenam, Ivetai Agnesei, Madarai, kā arī tiem jauniešiem, no citiem novadiem, kuri palīdzēja cīnīties. Organizatori bija sarūpējuši arī dažādas individuālās sacensības, lai jaunieši, kuri nepiedalās komandu sporta veidos, dienu pavadītu interesanti un aizraujoši.
Paldies visiem mūsu jauniešiem, jūs esiet labākie! Īpašs paldies Elīnai un Alisei, kuras aktīvi darbojās Sēlijas Jauniešu padomē „SēJa”, kā arī organizēja Aknīstes nov. komandas.
Aknīstes kult.darba organizatore Aiga