Karjeras izglītības projekta aktivitātes Aknīstes vidusskolas 7.-12. klašu skolēniem

Karjeras izglītības projekta aktivitātes Aknīstes vidusskolas 7.-12. klašu skolēniem

Realizējot ESF un VIAA  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu no 11.04.2019. līdz 23.04.2019. Aknīstes vidusskolas 7.-12. klases skolēnikopā ar klases audzinātājiem devās mācību vizītēs:

  • uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Pasākuma mērķis bija iepazīšanās ar Botāniskā dārza vēsturi, augu kolekcijām, pētniecības darba funkcijām un jauno botāniķu izglītošanā. 
  • uz starptautisko lidostu “Rīga”. Pasākuma mērķis bija iepazīšanās ar lidostā esošajām profesijām. Izrādās, ka lidostā ir pieejami teju visu profesiju pārstāvji, sākot no dārzniekiem, apkopējiem, mehāniķiem, tehniķiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, ornitologiem, dispečeriem, beidzot ar pilotiem un stjuartiem, dažādiem IT speciālistiem. Svarīgi, ka katrā no profesijām iespējama arī karjeras izaugsme. Bija interesanti tuvāk uzzināt par stjuarta un pilota profesiju. 
  • uz Latvijas Nacionālo teātri. Pasākuma mērķis bija iepazīšanās par darbu teātrī un ar to saistīto specifiku. Darbs teātrī norūda un no darbiniekiem prasa daudzpusību un spēju pielāgoties bieži valdošai daudzveidībai. Bija iespēja aplūkot ne tikai visas 3 skatītāju zāles, bet arī izjust sevi uz lielās skatuves dēļiem. Tāpat jaunieši tika pie iespējas paviesoties maketētāju un butaforiju darbnīcās.

Paldies Aknīstes novada pašvaldībai par transportu! Šoferiem par izturību!

Karjeras konsultante Aknīstes vidusskolā Skaidrīte Jasāne