Kopš 30.03.2020. pastiprina pulcēšanās ierobežojumus

Kopš  30.03.2020. pastiprina pulcēšanās ierobežojumus

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, no šodienas stājušies spēkā vēl stingrāki ar Ministru kabineta rīkojumu izdotie noteikumi cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos.

Tie nosaka, ka visās publiskās vietās – iekštelpās, ārtelpās un koplietošanas telpās ir jāievēro savstarpēja 2 metru distance. Neievērojot divu metru distanci, publiskās vietās kopā nedrīkst atrasties vairāk nekā 2 personas. Izņēmums ir vienas ģimenes locekļi un darba kolēģi.

Tas nozīmē, ka drošības apsvērumu dēļ aizliegta uzturēšanās arī publiskajās atpūtas un sporta vietās: rotaļu laukumos, stadionos, āra trenažieru laukumos, kur līdz šim mēdza pulcēties gan bērni, gan pieaugušie. No šodienas šīs vietas ir norobežotas un pie tām tiks izvietotas brīdinājuma zīmes.

Jāatgādina, ka šie noteikumi attiecas arī uz bērniem. Tāpēc lūgums vecākiem mājās izstāstīt savām atvasēm šos piesardzības pasākumus, paskaidrojot arī, kāpēc to ievērošana ir svarīga.

Ārkārtējās situācijas laikā no šodienas tiek aizliegti arī jebkādi privāti pasākumi, izņemot bēru ceremoniju noturēšanu ārtelpās, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām.