AKNĪSTES NOVADA PAŠVALDĪBA

Skolas 7, Aknīste, Aknīstes novads, LV-5208, 65237750, akniste@akniste.lv

Pašvaldība

Aknīstei Latvijas sastāvā – 100

2021. gadā aktivitātes Aknīstē notiks "Aknīstei Latvijas sastāvā – 100" zīmē. Tāpēc radošā procesā tapis tēmturis - Aknīstes svētku logo. To idejiski veidoja Eva Joča, Santa Šmite, Līga Jaujeniece un Lāsma Prande. Ideju rezultātus apkopoja un mākslinieciski noformēja Līga Kate Trukšāne.

Aicinājums slēpot.

2019. gadā neformālā grupa „Gārsenes slēpošanas aktīvisti” realizēja Aknīstes novada pašvaldības atbalstītu projektu Slēpošana ir modē.

PII "Bitīte" atbalsta barikāžu piemiņai rīkoto akciju "Iededz ‘guni"

Atbalstot Zemgales 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības organizēto akciju -"Iededz ‘guni", šodien, 13. janvārī, Aknīstes pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" Mārīšu grupiņas bērni, skolotāju Valentīnas Petrokienes un Kristīnes Vuškānes vadībā, pēcpusdienā apkārt karoga mastam izbūvēja sniega mājiņu ar lodziņiem.

Barikādēm 30

20. janvārī no plkst. 8.00 līdz 12.00 Aknīstes tirgus laukumā, būs apskatāma 1991. gada barikāžu 30. gadadienai veltīta neliela āra ekspozīcija.

2021. gada 13. februārī aicina uz mamogrāfijas izmeklējumu

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

1991.gada barikāžu piemiņai rīko akciju "Iededz ‘guni"

Aicinām atbalstīt Zemgales 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības organizēto akciju -"Iededz ‘guni" un š.g. 13. janvārī, iestājoties tumsai, ar labām domām un brīvības garu sirdīs pie savas mājas aizdegt lāpu, ugunskuru, kur to ļauj noteikumi, vai sveci, parādot, ka no mazas liesmiņas varam sasildīt visu Latviju.

Vieta Latvijā - Gārsene

"Gārsenes dabas takas visskaistākās ir pavasarī un rudenī, kad kokiem ir maz lapu. Var redzēt visas reljefa nianses - kraujas, kritumus, ainavas." Andris Zībergs, dārzkopis.

Aknīstes muzejs: vēsturi "stāsta" skapis, krēsls, cimdi un krūzīte

Aknīstes novadpētniecības muzejā šīs pilsētas un tās apkaimes vēsturi „stāsta” sens skapis ar ierakstiem, kas vēsta par baroniem un par kolhozu, krēsls no etnogrāfiskās izstādes. Uzzināsim, kā te Pirmā pasaules kara laikā te nonākusi krūzīte ar turku sultāna attēlu, kā senāk te zilu dziju krāsojuši un ko ebreji Aknīstes veikalos tirgojuši.

Par AS Daugavpils SpecATU atkritumu apsaimniekošanas tarifu no 01.01.2021.

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Vidusdaugavas SPAAO” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu piemērošanas kārtību.

Ārkārtējā situācija Latvijā tiek pagarināta līdz 7. februārim, lēmusi valdība.

No 30. decembra līdz 4. janvārim un no 8. janvāra līdz 10. janvārim laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 būs spēkā pārvietošanās aizliegums. Visiem Latvijas iedzīvotājiem šajā laikā būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Pasta parks Aknīstē

Sadarbībā ar Aknīstes novadpētniecības muzeju tapusi vēsturisko stāstu sērija par Aknīsti.

Aknīstes novada pašvaldība novēl laimīgu Jauno gadu!

Aknīstes novada pašvaldība novēl laimīgu Jauno gadu!