Aknīstes vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem tiešsaistes saruna ar mūzikas grupu “Carnival Youth”

Aknīstes vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem tiešsaistes saruna ar mūzikas grupu “Carnival Youth”

27. maijā Aknīstes vidusskolas 7.-12.klases skolēniem bija iespēja vienu stundu virtuāli paviesoties populārās latviešu puišu grupas “Carnival Youth” mēģinājuma telpā.

Daļai skolēnu šajā dienā notika klātienes mācības un viņi pieslēdzās tiešsaistei ar visu klasi, bet 8., 9.klases skolēniem rotācijas kārtībā notika attālinātās mācības. Viņi pieslēdzās no savām mājām.

Tikšanās norisinājās google meet platformā. Sarunu no Aknīstes vidusskolas skolēnu puses vadīja žurnālistu pulciņa dalībniece, 9.klases skolniece Marta Annija Mažeika.

Sarunas laikā tuvāk iepazinām Emīlu un Edgaru Kauperus, Kristiānu Kosīti un Robertu Vanagu. Sarunas laikā uzzinājām kā izveidojās grupa, ko puiši šobrīd  studē un pat mīļāko saldējuma garšu. Savukārt grupas dalībnieki  bija parūpējušies par sarunas muzikālo daļu. Tiešsaistē “dzīvajā” tika izpildītas latviešu indie stila grupas dziesma “Vasara bez internetiem” (otra vērtīgākā dziesma Muzikālā banka 2020) un šīs nedēļas jubilāra, komponista  Imanta Kalniņa zelta fonda dziesma “Dzeguzes balss” (mākslas filmas "Elpojiet dziļi..." , 1967  dziesmas restaurētā versija ). Uzzinājām, ka pašiem "Carnival Youth" puišiem viena no iecienītākajām mūzikas grupām ir amerikāņu mūzikas trio no Hjūstonas Khruangbin. Interesanti!

Pēc šīs tikšanās skolēniem tika piedāvāts sniegt atgriezenisko saiti tiešsaistes veidlapā. Saņēmām 15 atbildes, kurās tika pausts prieks un gandarījums – “izcili, ļoti patīk šī grupa, dziedātāju personības”, “šī grupa ir ļoti interesanta un viņiem ir laba mūzika”, “bija interesanti uzzināt kaut ko vairāk par savu mīļāko grupu”, “Man dikti patika! Biju iepriekš dzirdējusi par šo grupu. Nu, ja nesanāca satikt klātienē, tad vismaz šādi.”  utml. Vērtīgākais, ko ieguva pēc šīs sarunas: “atziņas un stereotipu laušanu par augstākas izglītības iestādēm”, “slavenības ir tādi paši cilvēki kā mēs”, “kāds bijis mūziķu ceļš, uzzināju par viņu studijām un grupas startu”, “uzzināju par tādu grupu Carnival Youth“, utml.

 Uz jautājumu “Vai nākotnē gribētu piedalīties sarunā ar vēl kādu slavenību?”- 99% skolēnu atbildes bija- “Jā”.

Secinām, ka šī bija ļoti jauka mācību gada nogales aktivitāte, kas paplašināja gan mūsu redzesloku, gan uzlaboja noskaņojumu un iedvesmoja gaidāmajiem vasaras piedzīvojumiem.

Paldies žurnālistu pulciņa vadītājai Lanai Zujevai par šīs tikšanās organizēšanu, paldies Aknīstes novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu.

Vairāk informācijas par Carnival Youth:  http://carnivalyouth.lv/ 

"Dzeguzes balss": https://www.youtube.com/watch?v=3cB_9AMyaEI

"Vasara bez internetiem"(Muzikālā balva2020): https://www.youtube.com/watch?v=vkK738yMDLg

Žurnālistu pulciņa dalībnieki