Attālinātā ekskursija LLU TF Alternatīvo degvielu zinātniskajā laboratorijā

Attālinātā ekskursija LLU TF Alternatīvo degvielu zinātniskajā laboratorijā

10.03. Aknīstes vidusskolas 9.-12.klašu skolēniem un pedagogiem bija iespēja doties virtuālā ekskursijā uz Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Tehnisko fakultāti, Spēkratu institūtu. Ekskursiju tiešsaistē vadīja profesors, vadošais pētnieks un Aknīstes vidusskolas absolvents Dainis Berjoza. Viņam tehniski un saturiski piepalīdzēja asociētais profesors Vilnis Pīrs.

Nepilnās 2 stundās 45 Aknīstes vidusskolas “ekskursanti” ceļoja pa Spēkratu institūta laboratorijām, apbrīnoja ar saules baterijām darbināmo- gulošo velosipēdu, robotu-ravētāju, stendus, kuros veic zinātniskus eksperimentus un pētījumus ar mašīnu motoru jaudām un dažādām degvielām. t.sk. biodegvielu, kas satur virs 90% spirta, kuru šobrīd var tīri labi izmantot dezinfekcijai -Dainis Berjoza to uzskatāmi arī demonstrēja.

Prieks, ka skolēni bija ieinteresēti, uzdeva sev interesējošus jautājumus gan par iespēju studēt LLU TF, gan karjeras iespējām pēc specialitātes iegūšanas, gan tik specifiskus jautājums – vai iekšdedzes dzinējiem vispār ir nākotne, vai turpmāk automobiļus darbinās tikai alternatīvā enerģija? Paldies Dainim Berjozam -atbildes tika sniegtas ļoti detalizētas, arī mūsu redzesloks tika būtiski paplašināts.

Pēc šīs virtuālās ekskursijas skolēni sniedza atgriezenisko saiti tiešsaistes aptaujā. 70% dalībnieki šo aktivitāti novērtēja kā noderīgu un izzinošu; 52% skolēnu pēc šīs ekskursijas vēlētos studēt LLU, bet 18% no tiem tieši Tehniskajā fakultātē. Dalībnieki atzina, ka virtuālā ekskursija bija lieliska un interesanta, uzzināja daudz jauna par modernajām tehnoloģijām lauksaimniecībā ( roboti-ravētāji), LLU zinātnieku sasniegumiem alternatīvi darbināmo automobiļu, velosipēdu u.c. pārvietošanās ierīču darbināšanā ar saules baterijām, elektrību. Skolēni saka lielu paldies un novēl izdošanos profesoram nākamajos pētījumos un zinātniskajos atklājumos!

Direktores vietniece  IT jomā L.Mažeika