Mammadaba Meistarstiķis Aknīstes vidusskolas 2.klasē

Mammadaba Meistarstiķis Aknīstes vidusskolas 2.klasē

Marta mēnesī, līdz ar pārmaiņām dabā – paliem upēs, pirmajiem pumpuriem un manāmi garākām gaismas stundām, norit pārmaiņas arī dzīvnieku pasaulē. Atgriežas pirmie gājputni un riesto ligzdotāji. Ir manāmas pirmās pavasara vēsmas – saulainās dienās parkos, mežos skan putnu dziesmas, ir jau dzirdētas pirmās cīruļa dziesmas, tuvējās pļavās manīts pirmais dzērvju pāris, atlidojušas pirmās zosis un gulbji.

Ja putnu būrītis ir labi saglabājies no pagājušā gada, tad to vajadzētu iztīrīt. Kāpēc nepieciešams tīrīt putnu būrīti? Putnu mājiņu tīrīšana pagarina būrīšu izmantošanas laiku, jo mazie čivinātāji, zīlītes un melnie mušķērāji, savas mājiņas netīra, bet būvē jaunu ligzdu virsū vecajai. Svarīgi – lai būrīti uzstādītu putniem tīkami, ir svarīgi noteikt debespuses, un putnu būrīti uzstādīt tā, lai jaunās putnu mājas skreja atrastos uz austrumiem.

Marta mēnesī, galvenokārt skolēnu pavasara brīvdienās daudzi 2.klases skolēni kopā ar saviem vecākiem, lielākajiem brāļiem gatavoja jaunas mājiņas dziedošajiem putniņiem.

9.aprīlī āra nodarbību laikā tika pielikti daži putnu būrīši skolas apkārtnē. Pārējie putnu būrīši savus iemītniekus sagaidīs pie katra bērna mājām. Liels paldies skolēniem un viņu vecākiem par atbalstu šajā Mammadaba Meistarklases projektā:

  • Mārcim Adersiņam un tētim Intaram Andersiņam,
  • Katrīnai Bārdulei un tētim Gatim Bārdulim,
  • Valteram Plocānam un viņa brālim Krišjānim Plocānam,
  • Anetei Šaliņai un tētim Mārim Šaliņam,
  • Laurim Bruņeniekam un tētim Andrim Bruņeniekam,
  • Katrīnai Kalnietei un tētim Normundam Kalnietim,
  • Adelīnai Žagariņai un tētim Artim Žagariņam.

Paldies Artim Žagariņam un Arvim Freimanim par palīdzību putnu būrīšu pielikšanā.

Materiālu (mammadaba.lv) sagatavoja: E.Zariņa